UST1H010MDD1TE
VIGOR # :
922932
Description
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL
DataSheet
UST1H010MDD1TE PDF
Type Description
Series:UST
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:1 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:10 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:15 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.059" (1.50mm)
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)