25ZL680MEFCT810X20
VIGOR # :
923000
Description
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
DataSheet
25ZL680MEFCT810X20 PDF
Type Description
Series:ZL
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:4000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:1.001 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.82 A @ 100 kHz
Impedance:23 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)