ALS71A303QP200
VIGOR # :
923114
Description
CAP ALUM 30000UF 20% 200V SCREW
DataSheet
ALS71A303QP200 PDF
Part Status:Active
Capacitance:30000 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):15mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:20000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:26.7 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:32 A @ 10 kHz
Impedance:13 mOhms
Lead Spacing:1.252" (31.80mm)
Size / Dimension:3.543" Dia (90.00mm)
Height - Seated (Max):5.827" (148.00mm)