ALA7DF331CE500
VIGOR # :
923163
Description
ALU SNAP IN 330UF 500V
DataSheet
ALA7DF331CE500 PDF
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:500 V
ESR (Equivalent Series Resistance):750.6mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:13000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:2.42 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:6.46 A @ 10 kHz
Impedance:189.4 mOhms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max):1.850" (47.00mm)