RUA221M1VBK-1325S
VIGOR # :
923359
Description
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
DataSheet
RUA221M1VBK-1325S PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 130°C
Operating Temperature:-40°C ~ 130°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:605 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)