LLG2E331MELZ25
VIGOR # :
923558
Description
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
DataSheet
LLG2E331MELZ25 PDF
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:250 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:1.91 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.865 A @ 50 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)