MAL205625223E3
VIGOR # :
923685
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP
DataSheet
MAL205625223E3 PDF
Type Description
Series:056 PSM-SI
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:22000 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):42mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:12000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:Audio
Ripple Current @ Low Frequency:3.97 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:41 mOhms
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):2.047" (52.00mm)