678D687M040DS3D
VIGOR # :
937883
Description
CAP ALUM 680UF 20% 40V RADIAL
DataSheet
678D687M040DS3D PDF
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:40 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):1.791" (45.50mm)