VZH101M1ETR-0806S
VIGOR # :
938756
Description
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
DataSheet
VZH101M1ETR-0806S PDF
Part Status:Active
Capacitance:100 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:280 mA @ 100 kHz
Impedance:360 mOhms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.268" (6.80mm)
Surface Mount Land Size:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)