MAL215747221E3
VIGOR # :
965682
Description
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
DataSheet
MAL215747221E3 PDF
Type Description
Series:157 PUM-SI
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):450mOhm
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Polarization:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:1.236 A @ 10 kHz
Impedance:525 mOhms
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):2.047" (52.00mm)