NEV470M50FF
VIGOR # :
972209
Description
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
DataSheet
NEV470M50FF PDF
Type Description
Series:NEV
Package:Bag
Part Status:Active
Capacitance:470 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Impedance:-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)