PSU18915A
VIGOR # :
972211
Description
CAP ALUM 189UF 125V QC TERM
DataSheet
PSU18915A PDF
Part Status:Active
Capacitance:189 µF
Tolerance:0%, +20%
Voltage - Rated:125 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:-
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:1.438" Dia (36.53mm)
Height - Seated (Max):2.810" (71.37mm)