UBW1K330MPD1TD
VIGOR # :
973673
Description
CAP ALUM 33UF 20% 80V RADIAL
DataSheet
UBW1K330MPD1TD PDF
Type Description
Series:UBW
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:80 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature:-55°C ~ 135°C
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:240 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:480 mA @ 100 kHz
Impedance:800 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.571" (14.50mm)