EEE-HA1E330AP
VIGOR # :
976598
Description
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
DataSheet
EEE-HA1E330AP PDF
Part Status:Active
Capacitance:33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:65 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:110.5 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)