678D337M025DG4D
VIGOR # :
978926
Description
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
DataSheet
678D337M025DG4D PDF
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):270mOhm @ 20Hz
Lifetime @ Temp.:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:553 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:790 mA @ 100 kHz
Impedance:76 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):0.846" (21.50mm)