EKMH101VSN332MQ50T
Description
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP
DataSheet
EKMH101VSN332MQ50T PDF
Type Description
Series:KMH
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:3300 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max):2.047" (52.00mm)