ELXZ250ETD681MJ20S
Description
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
DataSheet
ELXZ250ETD681MJ20S PDF
Type Description
Series:LXZ
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Polarization:Polar
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:732 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.22 A @ 100 kHz
Impedance:52 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.846" (21.50mm)