B43305A2827M67
Description
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
DataSheet
B43305A2827M67 PDF
Part Status:Active
Capacitance:820 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):150mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:2.5 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:210 mOhms
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max):1.850" (47.00mm)