600D127G060DL4
Manufacturer
Vishay / Sprague
VIGOR # :
Description
CAP ALUM 120UF 60V AXIAL
Catalog
Aluminum Electrolytic Capacitors
DataSheet
600D127G060DL4 PDF
Type Description
Series:600D
Package:Tray
Part Status:Active
Capacitance:120 µF
Tolerance:-
Voltage - Rated:60 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.375" Dia x 2.187" L (9.53mm x 55.56mm)