EEH-ZT1E331P
Description
CAP ALUM POLY HYB 330UF 25V SMD
DataSheet
EEH-ZT1E331P PDF
Type Description
Series:ZT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Hybrid
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):16mOhm
Lifetime @ Temp.:4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:525 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:3.5 A @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)