PLF0G271MDL4
Description
CAP ALUM POLY 270UF 20% 4V T/H
DataSheet
PLF0G271MDL4 PDF
Type Description
Series:PLF
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Polymer
Capacitance:270 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):20mOhm
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:3.2 A @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)