337XMPL2R5MG19A
Description
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD
Catalog
Aluminum - Polymer Capacitors
DataSheet
337XMPL2R5MG19A PDF
Type Description
Series:XMPL
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Polymer
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):4.5mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ratings:-
Applications:Decoupling
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:3 A @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)