EEH-ZF1J330V
Description
CAP ALUM POLY HYB 33UF 63V SMD
DataSheet
EEH-ZF1J330V PDF
Type Description
Series:ZF, Anti-Vibration
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Hybrid
Capacitance:33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):40mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 150°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:65 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:650 mA @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.425" (10.80mm)
Surface Mount Land Size:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)