HHXD500ARA100MF61G
Description
CAP ALUM HYBRID 10UF 20% 50V SMD
DataSheet
HHXD500ARA100MF61G PDF
Type Description
Series:HXD
Type:Hybrid
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):80mOhm
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:33 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.1 A @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)