PLF0J471MCO6
Description
CAP ALUM POLY 470UF 20% 6.3V T/H
DataSheet
PLF0J471MCO6 PDF
Type Description
Series:PLF
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Polymer
Capacitance:470 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):7mOhm
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:5.2 A @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)