EEF-UD0D271ER
Description
CAP ALUM POLY 270UF 20% 2V SMD
DataSheet
EEF-UD0D271ER PDF
Type:Polymer
Capacitance:270 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:2 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)