PLV1H470MDL1
Description
CAP ALUM POLY 47UF 20% 50V T/H
DataSheet
PLV1H470MDL1 PDF
Type Description
Series:PLV
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Polymer
Capacitance:47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):31mOhm
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:2.5 A @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)