334K400CS6-FA
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
VIGOR # :
Description
CAP ARRAY 0.33UF 400V 6DIP
Catalog
Capacitor Networks, Arrays
DataSheet
334K400CS6-FA PDF
Type Description
Series:Capstick® CS
Package:Tube
Part Status:Active
Capacitance:0.33µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:400 V
Dielectric Material:Polymer, Metallized
Number of Capacitors:-
Circuit Type:Bussed
Temperature Coefficient:-
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-DIP
Size / Dimension:0.701" L x 0.433" W (17.80mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):0.319" (8.10mm)