SFD44T50-5K475E-F
Description
50UF 5UF MOTORRUN QC TERM 440V
DataSheet
SFD44T50-5K475E-F PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:5µF, 50µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:440 V
Package / Case:Radial, Can
Size / Dimension:2.620" Dia (66.55mm)
Height - Seated (Max):4.870" (123.70mm)