SFS37T35-7.5K384E-F
Description
35UF 7.5UF MOTORRUN QC TERM 370V
DataSheet
SFS37T35-7.5K384E-F PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:7.5µF, 35µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:370 V
Package / Case:Radial, Can
Size / Dimension:2.620" Dia (66.55mm)
Height - Seated (Max):3.960" (100.58mm)