B37830R0220K021
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
CAP ARRAY 22PF 25V NP0 0504
Catalog
Capacitor Networks, Arrays
DataSheet
B37830R0220K021 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:22pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25 V
Dielectric Material:Ceramic
Number of Capacitors:2
Circuit Type:Isolated
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0504 (1410 Metric)
Size / Dimension:0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)