1825Y6K00271GCT
Description
CAP CER 270PF 6KV C0G/NP0 1825
DataSheet
1825Y6K00271GCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:270 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:6000V (6kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)