PS0055BE33038BF1
Description
CAP CER 33PF 5KV R7 DISK
DataSheet
PS0055BE33038BF1 PDF
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:5000V (5kV)
Temperature Coefficient:R7
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:2.244" Dia (57.00mm)
Height - Seated (Max):0.827" (21.00mm)