1111J3000100JQT
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 300V C0G/NP0 1111
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1111J3000100JQT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:300V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.070" (1.78mm)