HC1210CG471J631
Description
CAP CER 470PF 630V C0G/NP0 1210
DataSheet
HC1210CG471J631 PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)