C2220X472KHRAC7800
Description
CAP CER 4700PF 3KV X7R 2220
DataSheet
C2220X472KHRAC7800 PDF
Type Description
Series:SMD Comm X7R HV Flex
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.061" (1.55mm)