GR442QR73D151KW01L
Description
CAP CER 150PF 2KV X7R 1808
DataSheet
GR442QR73D151KW01L PDF
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)