MA1812YV104Z100
Description
CAP CER 0.1UF 10V Y5V 1812
DataSheet
MA1812YV104Z100 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)