VJ0603D3R3CXBAJ
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603
DataSheet
VJ0603D3R3CXBAJ PDF
Type Description
Series:VJ HIFREQ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:3.3 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)