C330C274K5G5TA7301
Description
CAP CER 0.27UF 50V C0G/NP0 RAD
DataSheet
C330C274K5G5TA7301 PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.27 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):0.420" (10.66mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)