1808J0250561JDT
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 560PF 25V X7R 1808
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1808J0250561JDT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:560 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)