FA18C0G2A150JNU06
Description
CAP CER 15PF 100V C0G RADIAL
DataSheet
FA18C0G2A150JNU06 PDF
Part Status:Active
Capacitance:15 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)