C1005C0G2A151J050BE
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0402
DataSheet
C1005C0G2A151J050BE PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)