CKR22BX561KS
Description
CAP CER 560PF 200V BX 2-DIP
DataSheet
CKR22BX561KS PDF
Part Status:Active
Capacitance:560 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:BX
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:S (0.001%)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:2-DIP
Size / Dimension:0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.325" (8.25mm)