C2012CH2W102K060AA
Description
CAP CER 1000PF 450V CH 0805
DataSheet
C2012CH2W102K060AA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:450V
Temperature Coefficient:CH
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.030" (0.75mm)