CKC33C273MCGAC7800
Description
KC-LINK 3640 27NF 500VDC C0G
DataSheet
CKC33C273MCGAC7800 PDF
Type Description
Series:KC Link Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.027 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:3640 (9110 Metric)
Size / Dimension:0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)