CC0805MRX7RYBB392
Description
CAP CER X7R 0805
DataSheet
CC0805MRX7RYBB392 PDF
Type Description
Series:CC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)