VJ1206A562JXAMT
Description
CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1206
DataSheet
VJ1206A562JXAMT PDF
Part Status:Active
Capacitance:5600 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)