CHV1808N2K0152MXT
Description
CAP CER 1500PF 2KV X7R 1808
DataSheet
CHV1808N2K0152MXT PDF
Part Status:Active
Capacitance:1500 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)