GMC21CG820G200NT
Description
CAP0805 COG 82PF 2% 200V
DataSheet
GMC21CG820G200NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)